Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
4913 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2670 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 6128 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 8286 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 9430 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín]
04.08.2020
Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín

S dobrými správami prichádzajú známe rakúske aerolínie Austrian Airlines. Po zrušení zákazu príletov z vybraných krajín obnovujú teraz pravidelné linky z Viedne až do 15 destinácií.

viac
[Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská]
28.07.2020
Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

viac
[Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore]
24.07.2020
Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore

Chceli by ste ísť na dovolenku k moru, ale neviete kedy a kam? Máme pre vás skvelý tip! So slovenskými aerolíniami AirExplore to máte teraz do chorvátskeho Splitu iba na skok.

viac
[Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19]
15.07.2020
Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

viac
[Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?]
06.07.2020
Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?

Lietanie patrí k najbezpečnejším spôsobom cestovania. Niektorým ľuďom však lietanie znepríjemňuje strach, a to najmä z turbulencií, preto si o nich v dnešnom článku povieme viac - ako vznikajú a či sú pre cestujúcich nebezpečné. Podrobnosti vám prezradí pilot leteckej spoločnosti British Airways, Steve Allright, ktorý počas svojej kariéry zažil už mnoho turbulencií.

viac

Pamiatky v New Yorku

dsc00621.jpg

Azda každému sa pri zmienke o New Yorku vybaví v mysli obrázok Sochy slobody - amerického sna. Ale New York má aj oveľa viac historických pamiatok, ktoré možno pri jeho návšteve obdivovať. Ponúkame vám krátku ochutnávku toho, čo možno z histórie v tomto meste vidieť.

ALEXANDER HAMILTON CUSTOM HOUSE (pôvodne U. S. CUSTOM HOUSE)

Táto krásna pamiatka je postavená v štýle Beaux-Arts.  Dodnes priťahuje obdivné pohľady turistov. Vďaka tomu je budova ozdobená viacerými sochami a interiéry budovy sú krásne vyzdobené. Budovu postavil architekt Cass Gilbert (ktorý je aj autorom Woolworthov mrakodrap, či New York Life Building) Túto budovu nájdete neďaleko parku Bowling Green v najjužnejšej časti Manhattanu. V súčasnosti tu sídli múzeum amerických indiánov a od  roku 1976 je zapísaná na zozname pamiatok – National Historic Landmark. Pre viac informácii kliknite sem.

 

TRINITY CHURCH

Táto národná pamiatka (National Historic Landmark od roku 1976) patrí k najstarším zachovalým kostolom v New Yorku a nachádza sa na Brodwayi. Jeho stavba sa začala v roku 1788. Kedysi tvorila veža kostola najvyšší bod dolného Manhattanu a vítala námorníko. Dnes je Trinity Church obkolesený mrakodrapmi.

 

NEW  YORK PUBLIC LIBRARY

Je to jedna z najväčších verejných knižníc na svete, ktorá bola otvorená v roku 1911 a stala sa domovom nielen pre milióny kníh, ale aj vzdelancov z celého New Yorku. Knižnicu dal vybudovať imiigrant John Jacob Astor. Hlavná budova New York Public Library Main Branch sa nachádza na Piatej avenue. Budovu strážia dvaja levy, samozrejme že v podobe sôch, ktorí sa  pôvodne nazývali Leo Astor a Leo Lenox (podľa zakladateľov knižnice).Knižnica je otvorená denne od 10 do cca 18 hodiny, vstup do knižnice je voľný. Viac informácií hľadajte tu.

 

NEW  YORK LIFE BUILDING

Táto budova je charakteristická svojou "vežičkou", ktorá svojím tvarom pripomína pozlátenú pyramídu. Bola postavená v roku 1928 Budova je od roku 1978 zapísaná do zoznamu národných pamiatok – National Historic Landmark.

NEW  YORK CITY HALL

Newyorská radnica sa nachádza City Hall Park. Táto budova je najstaršou radnicou v USA, v ktorej aj v súčasnosti sídli newyorský starosta a schádza sa tu mestská rada. Budova bola postavená medzi rokmi 1803 až 1812. Je národnou pamiatkou– National Historic Landmark. Samotná radnica je maličká historická budova. Pred radnicou sa nachádza City Hall Station. Funkciu tejto stanice prebrala v roku 1945 Brooklyn Bridge–City Hall (IRT Lexington Avenue Line).

 

METROPOLITAN LIFE INSURANCE COMPANY BUILDING (MET LIFE TOWER)

Met Life Tower nájdete na One Madison Avenue a  kedysi patrila k najvyšším budovám.  Budova vás isto zaujme  svojou výraznou architektúrou. Národnou pamiatkou je od roku 1978. Veži dominujú štvoro hodín  ktorých priemer je 8 m..V noci váš zrak zaujme jej krásne osvetlenie.

 

WOOLWORTH BUILDING

Tento mrakodrap patrí k najstarším v New Yorku. Aj teraz patrí k 50 z najvyšším v USA, a taktiež je jedným z dvadsiatich najvyšších v New Yorku. Od roku 1966 patrí k národným historickým pamiatkam (National Historic Landmarks). Jeho výška je 241 m. Woolworth Building svojou gotickou krásou pripomína štýl európskych katedrál . Pre viac informácii kliknite sem.

 

ST. PATRICK´S CATHEDRAL (KATEDRÁLA SV. PATRIKA)

V tejto katolíckej katedrále sídli arcibiskup rímskokatolíckej arcidiecézy New Yorku a farský kostol. Nachádza sa priamo na Piatej Avenue  Katedrála bola postavená v rokoch 1858 až 1878 a je vysoká 100 metrov. Po dostavaní dlho dominovala svojou výškou a mohutnosťou celému Midtown Manhattanu, dnes už to nie je pravda, jej výška je totiž zanedbateľná oproti ostatným výškovým budovám. Viac informácii získate tu.

 

SOCHA SLOBODY

Socha slobody je symbolom amerického sna o slobode a demokracii a vypína sa nad newyorským prístavom. Pre milióny ľudí, ktorí prišli do Ameriky bola nádejou na lepší život. Pri nohách sochy ležia pretrhané reťaze, ktoré symbolizujú otroctvo. Kniha v ľavej ruke s nápisom 4. júla 1776 je odkazom na Deklaráciu nezávislosti, na ktorú odkazuje aj veta „všetci ľudia boli stvorení, ako navzájom si rovní“. Samotná socha bola darom od Francúzov k stému výročiu Deklarácie nezávislosti. Edouard Lefebre de Laboulaye, vodca francúzskych liberálov, prišiel s myšlienkou darovať Spojeným štátom sochu, ktorá by bola oslavou ľudskej slobody. Jej autorom je sochár Frédéric Auguste Bartholdi a skeletovú konštrukciu postavil známy architekt Alexandre Gustave Eifell. Vzorom pre jej ženskú tvár  bola Bartholdimu Isabella Eugenie Boyerová, vdova po preslávenom výrobcovi šijacích strojov Isaakovi Singerovi. Socha bola slávnostne odovzdaná americkému veľvyslancovi 4. júla 1886 v Paríži, potom ju rozložili na časti, ktoré sa do New Yorku dopravili na francúzskej lodi. V newyorskom prístave sa dva roky zostavovala; medené kusy boli obopnuté kovovými pásmi, ktoré bránili poškodeniu. Sochu potom umiestnili na podstavec, ktorý navrhol americký architekt Richard Morris Hunt. Vstup je bez poplatku, avšak k dispozícii je len limitovaný počet vstupov.

 

BROOKLYNSKÝ MOST (BROOKLYN BRIDGE)

Je to najstarší visutým most v New Yorku, ktorý ako prvý v histórii spojil Manhattan s Brooklynom. Brooklyn Bridge je majstrovským dielom architektúry, ktorý navrhol John Augustus Roebling. Bol dokončený v r. 1883 po 30-ročnej výstavbe. Od roku 1964 je most zapísaný do amerického zoznamu pamiatok (National Historic Landmark). Nájdete ho v Park Row. Vstup je bez poplatku.

 

KLEOPATRINA IHLA

Kleopatrina ihla spája New York s Parížom a Londýnom, pretože aj v nich sa nachádzajú autentické egyptské obelisky, ktoré pôvodne zdobili mesto Heliopolis. Výška newyorskej a londýnskej ihly je 21 metrov, sú to  vysoké obelisky z červenej žuly, ktoré vážia 224 ton a sú ozdobené hieroglyfmi. Newyorská ihla tróni v Central Parku od 22. februára 1881 a o to, aby tu vôbec bola, sa postaral železničný magnát William H. Vanderbilt.

 

KATEDRÁLA ST. JOHN THE DIVINE

Tento kostol je najväčšou katedrálou, najväčším anglikánskym kostolom a štvrtým najväčším kresťanským chrámom na svete. Nájdete ho v štvrti  Morningside Heights. Táto katedrála je však aj  po vyše 130 rokoch od začatia stavby, nedokončená. Keď načrieme do jej histórie, tak prvé plány sa objavili v roku 1888, stavebné práce sa však začali až o pár rokov neskôr, stavba prežila dve svetové vojny a veľký požiar v roku 2001. Do katedrály sa vmestí  4 500 veriacich. Vstupné do tejto pamiatky je okolo 5 eur.  Pre viac informácií kliknite sem.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do New Yorku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent