Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 2732 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 3938 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 4685 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 5583 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 6495 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Laudamotion otvára nové priame linky]
16.12.2018
Laudamotion otvára nové priame linky

Z letiska Viedeň Schwechat pribudne ďalších 8 priamych spojení za skvelé otváracie ceny. 

 

viac
[Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!]
05.09.2018
Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!

Nová linka leteckej spoločnosti Laudamotion ponúka aj v jesenných termínoch veľmi lacný spôsob, ako si predĺžiť leto.

viac
[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac
[Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!]
02.03.2018
Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!

Dobré správy! Pribudne 9 nových liniek do zaujímavých destinácií v Európe!

 

 

 

viac

Múzeá a galérie v New Yorku

dsc01358.jpg

Múzeá New Yorka vyhovejú každej duši prahnúcej po umení či už patrí k tým konzervatívnejším, alebo naopak kontroverznejším. Muzejná míľa vás prevedie niekoľkými múzeami, pričom každé vás prevedie akoby iným svetom.

ELLIS ISLAND IMMIGRATION MUSEUM

V USA fungovalo v rokoch 1892 – 1954 imigračné stredisko, vďaka ktorému sa do Spojených štátov dostali milióny prisťahovalcov. Imigrantov tu preverili a urobili im lekársku prehliadku. V tomto stredisku od roku 1990 sídli Ellis Island Immigration Museum a je tak národným monumentom. Nájdete tu približne 30 galérií, ktoré mapujú históriu amerických prisťahovalcov. Vstup do tohto múzea je bez poplatku. Viac informácii hľadajte tu.

 

MUZEJNÁ MÍĽA

Muzejná míľa (Museum Mile) je časť Piatej Avenue, kde sa nachádza množstvo rozmanitých múzeí. Každororočne v júni sa tu kuná Museum Mile Festival. V tento deň sú všetky múzeá otvorené zdarma.

 

Múzea na Muzejnej míli

El Museo del Barrio
Museum of the City of New York

International Center of Photography
(nezúčastňuje sa Museum Mile Festival)
The Jewish Museum
Cooper-Hewitt, National Design Museum, Smithsonian Institution
National Academy Museum and School of Fine Arts
Solomon R. Guggenheim Museum
Neue Galerie New York
Goethe-Institut New York/German Cultural Center
The Metropolitan Museum of Art

 

WHITNEY MUSEUM OF AMERICAN ART

V tomto múzeu nájdete americké umelecké pamiatky z  20. a 21. storočia. Nachádza sa na 945 Madison Avenue na križovatke so 75. ulicou.oto moderné múzeum založila sochárka a zberateľka umenia Gertrude Vanderbilt Whitney, ktorá je pravnučkou Cornelia Vanderbilta, jedného z najbohatších ľudí svojej doby. Postupne „zozbierala“ vyše 700 diel novodobých amerických autorov,ktoré sa stali súčasťou jej múzea špecializujúceho sa na americké moderné umenie. Možno tu obdivovať diela Andyho Warhola. Za vstupenku zaplatíte  okolo 15 dolárov. Viac informácii nájdete tu.

 

MÚZEUM SEXU

Múzeum Sexu bolo otvorené  v roku 2002.  Múzeum sa zameriava na históriu sexu a na jeho vývin.  Medzi jeho exponátmi sa nachádzajú aj také veci a doplnky, ktoré sú mládeži neprístupné, a preto musia byť návštevníci plnoletí. Vstupné do tohto múzea stojí okolo 14,50 dolárov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

SKYSCRAPER MUSEUM

Múzeum mrakodrapov je vari najpríznačnejšie pre New York . Je to jediné múzeum svojho druhu. Pôvodne toto múzeum sídlilo blízko World Trade Center, ale po útokoch na Dvojičky sa muselo premiestniť do Battery Park City. Dospelí návštevníci zaplatia za vstupné 5 dolárov,. Viac informácii nájdete tu.

 

AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY

Toto múzeum sa nachádza sa v 25-tich prepojených múzejných budovách  na Manhattane. Bolo otvorené v roku 1869 a jeho návštevníci si tu môžu pozrieť  vyše 150 miliónov predmetov. Možno tu obdivovať napríklad obraz s americkými bizónmi, súboj vorvaňa a obrovského hlavonožca či vernú kópiu koralového útesu z Bahám. Týmto múzeom ročne prejdú viac ako 4-milióny návštevníkov, ktorí tu majú možnosť vidieť aj model veľryby v životnej veľkosti, 31 tonový meteorit či najväčší safír na svete. Ak plánujete návštevu tohto múzea, tak si nezabudnite pozrieť jeho najznámejšiu časť - Hayden Planetarium s vesmírnou projekciou. Koho zaujíma „svet“ mimo našej planéty, ten si tu isto príde na svoje. Ďalej tu možno tu vidieť kostry pravekého mamuta, Tyrannosaura rex či známeho Brontosaura. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MUSEUM OF MODERN ART

Toto múzeum založila Abby Aldrich Rockefellerová, ktorá bola druhou manželkou Johna D. Rockefellera. Možno tu obdivovať najvýznamnejšiu kolekciu moderného umenia v USA, pričom sa zameriava na diela z konca 19. a z 20. storočia. Bolo založené v roku 1929 ako vzdelávacia inštitúcia. Za vstup do tohto múzea zaplatíte okolo  20 dolárov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

GUGGENHEIMOVO MÚZEUM

Je to veľmi významná galéria moderného umenia. Nájdete ho v hornom Manhattane. Toto múzeum bolo otvorené v r. 1959. Architektom tejto sedemposchodovej budovy kužeľového tvaru je americký architekt Frank Lloyd Wright, ktorý sa „pohral“ s jeho architektúrou a navrhol provokatívnu špirálovú budovu, ktorá kontrastuje s pravouhlým Manhattanom. Ako tomu pri experimentoch býva, tak aj táto stavba sprvu vyvolala vlnu kritiky. Aj interiér galérie je špirálovitý a bez okien. V tomto múzeu sa možno kochať umeleckými dielami z 19. a 20. storočia, Viac informácii získate tu.

 

METROPOLITAN MUSEUM OF ART

Toto svetoznáme múzeum nájdete  na východnom okraji Central Parku na Múzejnej míle. Ročne si toto múzeum príde pozrieť až päť miliónov návštevníkov. Možno tu obdivovať vyše dvoch miliónov umeleckých diel, nájdete tu diela Vermeera, Rembrandta, impresionistov a post-impresionistov, diela z obdobia renesancie, umelecké skvosty z Afriky, Ázie, veľkú zbierku egyptských artefaktov, ale aj diela z moslimských krajín. Pre viac informácii kliknite sem.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do New Yorku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent