Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Zimný letový poriadok na bratislavskom letisku v znamení noviniek]
21.10.2021
Zimný letový poriadok na bratislavskom letisku v znamení noviniek

Od 31. októbra príde na letisku Bratislava k prechodu z letného na zimný letový poriadok, ktorý so sebou prinesie aj viacero nových a zaujímavých leteckých spojení. Cestujúci sa môžu tešiť na novú linku na kanársky ostrov Lanzarote, do Dubaja, Kodane, či na množstvo spojení do Talianska a Veľkej Británie. V ponuke nebudú chýbať ani akciové letenky do obľúbených európskych destinácií od nízkonákladových leteckých spoločností.

viac
[Skvelá novinka od Wizz Air: spiatočné letenky do Egypta už od 73€!]
13.10.2021
Skvelá novinka od Wizz Air: spiatočné letenky do Egypta už od 73€!

Po nedávnom ohlásení dvoch nových liniek do jordánskeho Ammánu a Aqaby, prichádza nízkonákladový prepravca Wizz Air s ďalšou skvelou novinkou. Dovolenkári sa od januára môžu tešiť na nové letecké spojenie Viedne s obľúbeným egyptským letoviskom Sharm El Sheikh. Spiatočné letenky do Egypta sa dajú rezervovať už teraz a to od úžasných 73€.

viac
[4 tipy na úžasnú exotickú dovolenku bez testu a karantény]
06.10.2021
4 tipy na úžasnú exotickú dovolenku bez testu a karantény

Mnohé krajiny Európy, ale i sveta, otvorili svoje hranice pre zahraničných cestovateľov a to najmä vďaka masívnemu očkovaniu a zlepšujúcej sa pandemickej situácii. Slováci tak po vstupe do niektorých exotických destinácií nemusia podstúpiť testovanie na COVID-19, ani karanténu. Navyše, pre zaočkovaných cestovateľov zo Slovenska platí to isté aj pri návrate zo zahraničia. V dnešnom článku vám prinášame 4 tipy na úžasnú exotickú dovolenku v krajinách, ktoré môžete navštíviť bez testu a karantény, vrátane skvelých tipov na akciové letenky.

viac
[USA plánujú v novembri otvoriť hranice pre zaočkovaných cestovateľov z EÚ]
28.09.2021
USA plánujú v novembri otvoriť hranice pre zaočkovaných cestovateľov z EÚ

Skvelá správa pre slovenských cestovateľov! Amerika sa otvorí pre plne zaočkovaných Európanov už začiatkom novembra. Okrem krajín EÚ sa hranice majú otvoriť aj pre občanov z Veľkej Británie, Írska, Brazílie, Číny, Indie, Iránu a Južnej Afriky. Vstupné podmienky, ako aj ponuku akciových leteniek do Spojených štátov, nájdete teraz vo vnútri článku.

viac
[Režim lietadlo: prečo je dôležité ho počas letu zapínať?]
23.09.2021
Režim lietadlo: prečo je dôležité ho počas letu zapínať?

Súčasťou každého letu je už dlhé roky vypínanie mobilov či tabletov, prípadne zapínanie režimu lietadlo. Hoci nás k tomu palubný personál zakaždým vyzýva, mnohí z nás to už robia automaticky. Ale prečo je to vlastne dôležité?

viac

Ako sa dostať z letiska v New Yorku?

dsc01429.jpg

New York má štyri veľké letiská, a to JFK International Airport (Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho), La Guardia Airport, Newark Liberty International Airport (Newarské medzinárodné letisko slobody) a Teterboro Airport. Ponúkame vám prehľad možností, ako sa dostať z prvých troch do mesta.

JOHN F. KENNEDY INTERNATIONAL AIRPORT, JFK

Toto letisko patrí k najväčším na svete. Nachádza sa vo juhovýchodnej časti New Yorku, mestskej časti Queens, 19 km od Manhattanu. Doprava medzi terminálmi je bezplatná. Prepravu medzi parkoviskami a letiskovým Terminálom 1 zabezpečuje Howard Beach Station train . AirTrain JFK jazdí z Terminálu 1 k ostatným terminálom. Letecká spoločnosť JetBlue Airways ho využíva ako svoje domovské letisko. K najfrekventovanejším letom z tohto letiska patrí London Heathrow Airport a Paris – Charles de Gaulle Airport. Má osem terminálov. JFK sa nachádza pri diaľnici Van Wyck Expressway (678), na ktorú sa dostanete z Belt Parkway (27), Grand Central Parkway a Queens Boulevard.

Kontakty:

Telefón: +17182444444

Web: www.jfkairport.com

 

Doprava z letiska a na letisko:

AUTO

Z Manhattanu sa na letisko prepravíte po Van Wyck Expressway, potom smer po Belt Parkway East až k východu 19/Van Wyck Expressway.

Z východnej časti Long Islandu pôjdete po Belt Parkway West k exit 20/JFK Expressway.

Z New Jersey pôjdete po NJ Turnpike k exit 14C (Holland Tunnel), potom priamo na juh po West Street k Belt Parkway.

Parkovať možno na parkoviskách, ktoré sa nachádzajú pred každým terminálom v Central Terminal Area (CTA) parking area. Parkovisko určené pre dlhodobé parkovanie možno nájsť asi 6,5 km od terminálov, na Lefferts Boulevard.

 

VLAK

  • AirTrain JFKjazdí nonstop a patrí k najrýchlejším spôsobom ako sa dostať na letisko aj z letiska. Týmto vlakom sa dostanete do Manhattanu na Penn Station približne za 35 minút. Cena je približne 15 dolárov. Air Train jazdí aj na stanicu Jamaica v Long Island Rail Road (LIRR), kde možno prestúpiť na LIRR, NYC subway systém, alebo na spoje miestnych autobusových liniek.

 

AUTOBUS

  • New York Airport Express Service Bus premáva každých 20 až 30 minút k Port Authority Bus Terminla (Manhattan West Side), ku Grand Central Station (Manhattan Eas Side) a k Penn Station (Midtown Manhattan). Cena sa pohybuje okolo 15 dolárov. Jeho linky jazdia aj do Long Island; Westchcester; Upstate; Connecticut; New Jersey a Pennsylvanie.
  • Super Shuttle Manhattan je v prevádzke 24 hodín denne a zabezpečuje dopravu na požadované miesta v Manhattane.
  • MTA New York City Transit buses jazdí na mnohé miesta v Manhattane, Queens, Brooklyne a Long Islande.

 

 

PRENÁJOM AUTA

Na letisku majú zastúpenie všetky väčšie spoločnosti, vrátane Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz a National. Informačnú tabuľu nájdete v príjazdovej hale každého terminálu.

 

TAXI

Ak chcete využiť taxikárske služby, odporúča sa cestovať oficiálne NYC taxíky (tel.: 212 692 8294).

 

LA GUARDIA AIRPORT(LGA)

Toto letisko sa nachádza približne 13 km východne od New Yorku. Má 5 terminálov.

Počet terminálov: 5

Viac informácii hľadajte tu.

 

Doprava z letiska a na letisko: 

AUTO

Z Manhattanu sa k letisku prepravíte po Grand Central Parkway East.

Z Long Islandu sa k letisku dostanete taktiež po Grand Central Parkway West.

Ak chcete pred letiskom odparkovať, tak krátkodobé jednodňové parkovanie je na parkoviskách 1, 4, 5, 6 a 7. Dlhodobé parkovanie je na parkovisku 3, ďalšie je na súkromnom pozemku, ktoré sa nachádza v blízkosti letiska.

 

AUTOBUS

  • Z letiska jazdí značný počet liniek k veľkému množstvu miest v New Yorku. Informácie získate v príjazdových halách vo všetkých termináloch.
  • New York Airport Express Bus prevádzkuje prepravu k stanici Grand Central Station.
  • MTA New York City Transit services jazdí do Manhattanu a Queensu.

 

TAXI
Oficiálne taxíky nájdete pred všetkými terminálmi.

 

PRENÁJOM AUTA

Prenájom vozidiel zabezpečujú spoločnosti: Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz a National, ktoré majú svoje informačné tabule v príjazdových halách každého terminálu.

 

NEWARK LIBERTY INTERNATIONAL AIRPORT (EWR)

Newark Liberty International Airport sa nachádza v Newarku (New Jersey) asi 24 km juhozápadne od Manhattanu a lietajú naň domáce aj medzinárodné lety. Keďže sa nachádza ďalej od mesta ako letisko JFK, neprejde ním toľko cestujúcich, ale má viac moderných zariadení.  Toto letisko má tri terminály.

Kontakty:

telefón: +19739616000

web: www.newarkairport.com

 

Doprava z letiska a na letisko:

AUTOBUS

  • New York Airport Express Service Bus jazdí každých 20 až 30 minút, a to na Bus Terminal, Grand Central Station a Pen Station.

VLAK

  • AirTrain Newark jazdí na vlakovú stanicu Newark International Airport Station. Odtiaľ premávajú vlaky spoločnosti Amtrack a New Jersey Transit. Do New Yorku na Pen Station trvá cesta asi 30 minút a stojí okolo 15 dolárov.

TAXI

Ak sa z letiska chystáte do mesta prepraviť taxíkom, trvá to asi 20 až 45 minút.

 

CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje služby dopravy z letiska a na letisko. Uvedené informácie majú len informatívny charakter.

Vyberte si lacné letenky do New Yorku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent